Digitális Fogászati Tervező szak bemutatása

A 2024/2025-ös tanévtől indul a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának új képzése, a Digitális Fogászati Tervező szak (DFT). A képzésben részt vevő hallgatók képesek lesznek a legkorszerűbb fogászat orientált digitális technológiák alkalmazásával elősegíteni a fogorvosok és a fogtechnikusok munkáját.

A képen szöveg, fedett pályás, Számítógép-billentyűzet, Irodai berendezések látható

Automatikusan generált leírás

A képzés 6 féléves (BSc), nappali képzés, melyben a kar tanszékei mellett a Debreceni Egyetem további 4 kara, a Műszaki Kar, az Általános Orvostudományi Kar, az Informatikai Kar és a Gazdaságtudományi Kar együtt vesznek részt.

A képen Orvosi felszerelés, egészségügy, orvosi, fedett pályás látható

Automatikusan generált leírás

A karunkon folyó képzés gyakorlatorientált: az első évben a hallgatók többek között megismerkednek a hagyományos fogtechnikai munkafolyamatokkal, majd a második évtől kezdve fokozatosan gyakorlatot szereznek a digitális fogászati, CAD/CAM megoldások terén különböző szoftverek alkalmazásán keresztül. A fogpótlások készítésén, a fogszabályozás és az implantációs protetikai megoldások modern, számítógép vezérelte tervezésén és gyártásán túl a teljes képzés időtartama alatt magas szintű műszaki, informatikai és anyagtani ismeretekre is szert tesznek a képzésben résztvevők.

A képen ruházat, személy, fedett pályás, Szolgáltatás látható

Automatikusan generált leírás

A képen fedett pályás, szöveg, személy, számítógép látható

Automatikusan generált leírás

A karunkon folyó képzésben a számítógéppel történő fogászati tervezés egy erre a célra kialakított, jól felszerelt tanteremben történik, még a gyártási folyamatok ettől elkülönítve egy másik, szintén a legmodernebb gépekkel (CAD/CAM marógép, 3D nyomtatók) felszerelt helyiségben zajlik. Az előadói és szemináriumi termek számítógéppel, projektorral felszereltek, mindenhol biztosított az internet elérés. Az egyetemi hallgatók ingyenes wi-fi internet elérésen keresztül csatlakozhatnak a világhálóra.

A képen fal, fedett pályás, szöveg, számítógép látható

Automatikusan generált leírás

A képzésben résztvevők a végzést követően önálló tevékenységre jogosító diplomát szereznek.