A 2003-ban alakult Fogorvostudományi Kar a Debreceni Egyetem 14 kara közül az egyik legfiatalabb.
A stomatológia, mint egyetemi tantárgy oktatása azonban sokkal régebben bekerült az orvosképzés tematikájába, oktatása 1935-ben kezdődött meg a Debreceni Tisza István Tudományegyetem Orvoskarán.
Az önálló fogorvosképzés beindítására 1976-ban került sor, így az első évfolyam 9 végzős hallgatója 1981-ben vehette át a diplomáját.
A képzés elindításával párhuzamosan folyamatos infrastrukturális fejlesztések indultak, melyeknek köszönhetően 1981-ben adták át a jelenlegi helyszínen álló, kifejezetten fogorvosképzésre tervezett épületrész alapjait, mely 2004-ben tovább bővült egy teljesen új szárnnyal. 2020-ban átadásra került a felújított Fantom terem és a Fogtechnikai Tanlabor, az országban egyedülálló 2023-ban átadott DEnt Skill Laborban pedig a hallgatók virtuális környezetben, valósághű eszközökkel is fejleszthetik kézügyességüket, készségeiket. Így a fogorvosképzés infrastruktúrális feltételei teljes mértékben kielégítik a mai modern kor igényeit.
A jelenlegi épületben közel 70 kezelőegység, 2 db százfős előadóterem, több kisebb szemináriumi terem, CAD/CAM oktatóterem, felújított és modernül felszerelt Fantom terem és Fogtechnikai tanlabor és a DEnt Skill Laborban elhelyezett 8 db szimulátor szolgálja az oktatást.
Az egyetemi évek alatt számos tartalmas szakmai és szórakoztató-, közösségépítő programot is kínálunk a várossal és az egyetemmel karöltve: Debreceni Fogászati Napok hallgatói szekciója, Fogászati Szűrőnapok, Campus, DErbi, UD fesztiválok fogászati egészségnevelő programjai, „International Food-day”, Felezőbál, évfolyamestek.
A dinamikus infrastrukturális, oktatási fejlesztések és az aktív közösségi élet mellett fontos számunkra karunk történének, hagyományainak ápolása is. E nemes célból hoztuk létre múzeumunkat, mely egyre gyarapodó fogászati történeti emlékek, tárgyak, korabeli kezelőegységek kiállításával emlékeztet arra, hogy mekkora utat tett meg a fogorvosképzés az elmúlt közel 90 évben egyetemünkön.