Rendhagyó tanév a Fogorvostudományi Karon

2020. július 20. - 15:15
A 2019/20-as tanév a hagyományos oktatási forma elmaradása ellenére, hallgatói és oktatói részről is pozitív visszajelzésekkel fejeződött be.

Rendhagyó tanév a Fogorvostudományi Karon

A 2019/20-as tanév tavaszi féléve a hagyományos oktatási forma elmaradása ellenére, hallgatói és oktatói részről is pozitív visszajelzésekkel fejeződött be. A kialakult járványügyi veszélyhelyzet időszaka alatt hallgatóink oktatása és a vizsgák lebonyolítása digitálisan, interaktív formában valósult meg.

Végzős hallgatóink államvizsgája azonban személyes jelenlét mellett, az infekció kontroll és valamennyi szabály betartása mellett zajlott le július első hetében, amelyen valamennyi hallgató sikeresen fejezte be egyetemi tanulmányait.

A hagyományos diplomaosztó ünnepségekre, a járványügyihelyzetre való tekintettel nem kerülhetett sor, azonban a Debreceni Egyetem vezetése az országban egyedüli módon tette lehetővé a hallgatók számára felsőoktatási tanulmányi éveik lezárásának megünneplését, egy rendhagyó tanévzáró ünnepség keretén belül, ahol 9 kar hallgatói dobhatták a magasba diáksapkáikat a Nagyerdei Stadionban.