Tájékoztató a DE Fogorvostudományi Kar és a DE KK Fogorvosi Szolgálat 2020.06.15-től érvényes Betegellátási rendjéről

2020. június 30. - 08:15
Tájékoztató a DE Fogorvostudományi Kar és a DE KK Fogorvosi Szolgálat 2020.06.01-től érvényes Betegellátási rendjéről

Tisztelt Betegeink!

A Fogorvosi Szolgálat a hatályos kormányrendeletek alapján 2020. május 18-tól fokozatosan újra indította szakellátásait.

2020. június 11-én kelt „Tájékoztatás a betegellátás új rendjéről” EMMI IV/5300/2020/EGPOL rendelet június 15-től a járványhelyzet jelenlegi javulásának köszönhetően lehetővé teszi az egészségügyi ellátások bővítését, továbbá kéri, hogy az elhalasztott ellátásokat az egészségügyi szolgáltatók a betegek számára tegyék biztonságosan (!) hozzáférhetővé.

A fogászati ellátások körének bővítése azonban számos szabályhoz kötött. A fogmegtartó kezelések többsége aeroszol képződéssel jár, a fogorvosi beavatkozások során fokozottan fennáll a fertőzés veszélye. A biztonságos betegellátáshoz szigorú higiénés rendszabályok betartása szükséges, mely megnyújtja a kezelések időtartamát, limitálja a napi betegszámot és megköveteli a megfelelő betegirányítást!

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy szakrendeléseinken pácienseinket kizárólag időpont egyeztetést követően és megfelelően kiállított fogorvosi beutalóval tudjuk fogadni!!!!

Gondozott pácienseinkkel munkatársaink a korábban megadott elérhetőségeiken veszik fel a kapcsolatot, azonban javasoljuk, hogy az alábbi telefonszámokon Önök is érdeklődjenek. A korábbi, a járvány előtt kiadott időpontok érvényüket vesztették. A DE KK Fogorvosi Szolgálat járóbeteg-szakellátásai ezután is kizárólag telefonos konzultációt követően tudnak előjegyzést adni.

A gördülékeny betegirányítás segítésére és pácienseink megfelelő tájékoztatása céljából a Fogorvosi Szolgálat telefonközpontot/virtuális ambulanciát működtet:

• Időpontfoglalás/tájékoztatás:

• munkanapokon: 8-14h
    • telefonszám: +36 52 411 717/54902 mellék és +36 52 255 992

Meghatározott szakrendelésre szóló megfelelően kiállított fogorvosi beutalóval rendelkező betegek szakellátásaink alábbiakban megadott telefonszámain is kérhetnek felvilágosítást és időpontot munkanapokon 8-12h között:

• DENTOALVEOLÁRIS/SZÁJSEBÉSZET SZAKELLÁTÁS

Telefonszám:           +36 52 411 717 / 57130

Közvetlen telefonszám:     +36 52 255 748

• FOGSZABÁLYOZÁS SZAKELLÁTÁS

Telefonszám:           +36 52 411 717 / 56704

• GYERMEKFOGÁSZATI SZAKELLÁTÁS

Telefonszám:           +36 52 411 717 / 56249

• IMMUNOLOGIAI BETEGEK FOGÁSZATI SZAKELLÁTÁSA

Telefonszám:           +36 52 411 717 / 55880

• PARODONTOLOGIAI- ÉS SZÁJNYÁLKAHÁRTYA BETEGEK SZAKELLÁTÁSA

Telefonszám:           +36 52 411 717 / 55273

• KÜLÖNLEGES GONDOZÁSRA SZORULÓ FELNŐTT FOGÁSZATI ELLÁTÁSA

Telefonszám:           06 52 411717/54285

Közvetlen telefonszám:  06 52 255285

• KÜLÖNLEGES GONDOZÁSRA SZORULÓ GYERMEK FOGÁSZATI ELLÁTÁSA

Telefonszám:           06 52 411717/56249

Közvetlen telefonszám 06 52 255249

A rendelések időpontjairól a regionális szakrendelés, vagy országos szakellátás nevére kattintva az alábbi linken tájékozódhat:

A járóbetegek előjegyzése az eddigiekben részben elektronikusan történt, ezt az elektronikus előjegyzést a teljes járóbeteg-ellátásra fokozatosan kiterjesztjük.

Kérjük Önöket az előjegyzési időpont pontos betartására, sajnos a késéseket nem tudjuk elfogadni, az ellátás a szigorú betegberendelési szabályok miatt nem végezhető el!  Ilyen esetben új időpontot kell kérni! Kivételt képeznek a betegszállítóval érkező páciensek.

Az előjegyzett időpontra

• lehetőség szerint maszkban érkezzen
  • egyedül, amennyiben ezt az egészségi állapota megengedi,
  • vagy maximum 1 hozzátartozóval,
  • kiskorú gyermekeket csak egy fiatal felnőtt kísérje.

A Fogorvosi Szolgálat 2020. március 16-tól a Fogorvostudományi Kar épülete előtt végzi az érkező betegek előszűrését. A kezelést megelőzően történik meg a COVID-19 nyilatkozati lap kitöltése, amit a folyamatban lévő kezelések során is minden alkalommal újraértékelünk.

A pre-triázst és a kötelező testhőmérséklet mérését a szolgálat munkatársai végzik.

Kérjük Önöket, hogy az épületbe való belépéskor végezzenek kézfertőtlenítést a bejáratnál kihelyezett kézfertőtlenítőszerrel!

védőmaszk viselése az épületen belül kötelező!  A maszk kizárólag a fogorvosi kezelés idejére vehető le! A várótermeinkben a biztonságos betegtávolság betartása érdekében csak az arra kijelölt székeken foglaljanak helyet.

A Fogorvostudományi Kar épületének földszintjén található információs pultnál történik a páciens személyi adatainak rögzítése a medikai rendszerünkbe, ehhez szükséges bemutatni:

• a személyi igazolványt,
  • a lakcímkártyát,
  • a TAJ kártyát
  • a beutalót
  • korábbi ambuláns lapokat

Kérjük Betegeinket, hogy a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel tartsák be a DE KK Fogorvosi Szolgálat által meghatározott eljárásrendet és a higiéniai előírásokat az Önök, valamint az egészségügyi dolgozóink egészségének védelmében!

Köszönjük tisztelt betegeink türelmét és együttműködését!  Kérdés, vagy probléma esetén telefonon bátran keressék munkatársainkat.