Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjak átadása a Fogorvostudományi Karon

2018. október 24. - 15:30
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjak átadására ünnepélyes keretek között 2018. október 24-én került sor.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjak átadása a Fogorvostudományi Karon

Az Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj elnyerésére azon hallgatók pályázhatnak, akik OTDK versenyeken kimagasló teljesítményt nyújtanak, kiváló tanulmányi eredménnyel büszkélkednek, több nyelvvizsgával rendelkeznek, valamint kimagasló közéleti tevékenységet folytatnak.

Az ösztöndíjat az oktatásért felelős miniszter adományozza a felsőoktatási intézmény által javasolt rangsor alapján, melyet a 2018/19-es tanévben a Fogorvostudományi Kar három V. évfolyamos hallgatója kapott meg: Kocsikos Bianka, Zsoldos Márton és Gulyás István. A díj átadására ünnepélyes keretek között 2018. október 24-én került sor.

Az ösztöndíj presztízsét mutatja, hogy a felsőoktatásban résztvevő hallgatók maximum 0,8%-a részesülhet az ösztöndíjban.

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjasa Kocsikos Bianka

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjasa Gulyás István

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjasa Zsoldos Márton

Dr. Szentandrássy Norbert mb. oktatási dékánhelyettes, Dr. Bágyi Kinga mb. dékán, Dr. Varga István mb. általános dékánhelyettes,