Dentoalveoláris Sebészeti nem önálló Tanszék

Oktatott
tárgyak

Tansegédletek

A tanszék feladati közé tartozik a magyar és angol nyelvű graduális és posztgraduális képzés, kutatási feladatok és együttműködések, valamint az Észak-Kelet-Magyarország régió betegeinek szakellátása és az interdiszciplináris medicina. A hallgatók megismerik és elsajátítják a fogászati kezelések alapjait képező diagnosztikát, az érzéstelenítést és az egyszerű és sebészi fogeltávolítást, valamint részt vesznek dento-alveoláris sebészeti beavatkozásokban. Az elmúlt évben elsőként induló implantológia kurzus keretein belül pedig annak alapjaival ismerkedhetnek meg.
A betegellátás részeként a különleges gondozást igénylő/fogyatékkal élő páciensek komplex kezelése is tanszékünkön történik, a korábban e célból kialakított magas színvonalú speciális kezelőben.

Frissítés dátuma: 2018.02.22.