Programváltozás!
A kormányzati operatív törzs ajánlását elfogadva a járvány terjedésének megelőzése, a hallgatók és dolgozók egészségi állapotának védelme érdekében több egyetemi rendezvény is elmarad.
Látogatási tilalom
Általános látogatási tilalom lépett életbe a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban az országos tisztifőorvos döntése nyomán.
KORONAVÍRUS PERCRŐL PERCRE
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a koronavírushoz kapcsolódó egyetemi hírekről, tájékoztatásokról és felhívásokról.
06 már
Ülésezik a DE Járványügyi Munkacsoport
Az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében március 5-én megalakult DE Járványügyi Munkacsoport folyamatosan ülésezik a Debreceni Egyetemen. A szervezet az intézmény 40 ezres polgárságának és a város lakosságának védelme érdekében több intézkedést is hozott.
05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
27 feb
Eszközadomány az orvosképzéshez
Több mint 4 millió forint értékben kaptak eszközöket a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi Karának elsőéves hallgatói a MEDICOR Kéziműszer Zrt. jóvoltából. A diákok a szikét, az ollót és a csipeszt a gyakorlati órákon használják majd.
03 feb
Kézmosással a megelőzésért
Influenzajárvány van Magyarországon, és világszerte terjed az új koronavírus. A betegségek elkerülése érdekében sokat tehetünk az alapvető higiénés szabályok betartásával. Különösen fontos a gyakori, helyes kézmosás – hangsúlyozzák a Debreceni Egyetem szakemberei.
28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.
17 jan
DE FOK: biztos karrier
Világszintű szaktudás, gyakorlatorientált képzés és élménydús egyetemi évek várnak a fogorvosi képzésre jelentkező diákokra a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves mesterképzése nemzetközileg elfogadott diplomát nyújt.
Mikulás a FOK-on
A Mikulás idén is teli zsákkal érkezett karunkra.