Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
Parancsnokok a zavartalan gyógyításért
A kórházparancsnok munkájáról, jövőbeli feladatairól egyeztetett Ruszin Romulusz, a Honvédelmi Minisztérium Irányítócsoportjának vezetőhelyettese és Lampé Zsolt főigazgató szerdán a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A parancsnokok hétfőn kezdték meg tevékenységüket az egészségügyi intézményekben.
Online zenélnek az egyetemisták
Országos mintára a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói is rövid videókkal próbálják tartalmassá tenni az otthonlétet. A Facebookon koncertekkel, szavalatokkal, kulturális produkciókkal szeretnék szórakoztatni azokat, akik otthon maradnak.
Rendkívüli helyzet, rendkívüli döntések
Augusztus 31-ig meghosszabbítható a tavaszi félév időtartama, ha szükséges a járványhelyzet miatt – többek között a tanévbeosztás módosításáról, a 2020. évi költségvetésről és új intézetek létrehozásáról is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa.
31 már
Változik a parkolási rend a kórháznál
Április elsején, szerdán több módosítás is életbe lép a parkolással kapcsolatban a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórháznál. A rendelkezésekkel a mentők és a betegszállítók közlekedését szeretnék megkönnyíteni.
30 már
Mentális támasz járvány idején
A veszélyhelyzet és a járványról szóló hírek miatt teljesen normális, ha nehéznek és bizonytalannak érezzük a mindennapokat. A pszichológus szerint természetes reakció a félelem és a szorongás, de leküzdhető. A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának szakpszichológusa ad praktikus tanácsokat.
30 már
Az otthonmaradás a legjobb védekezés
A koronavírus-járvány idején a különösen veszélyeztettek csoportjába tartoznak a tüdőbetegek, a dohányzók és a pollenekre allergiások, az ő szervezetük ugyanis fogékonyabb a megbetegedésre. A tüdőbetegeknek a járvány megelőzése és a szabályok betartása különösen fontos.
27 már
Elkülönítés az ellátásban - változás szombattól!
Megváltozik a sürgősségi ellátás rendje a Debreceni Egyetem betegellátó helyein március 28-tól. Az új rend célja a fertőzés terjedésének megelőzése a betegek előszűrésével és elkülönítésével.
23 már
Elstartolt a Maradj Otthon! fesztivál
A Debreceni Egyetemhez kötődő Campus Fesztivál, valamint a Hall, a Lovarda és a Víztorony is csatlakozott a virtuális Maradj Otthon Fesztiválhoz. A fiataloknak így otthonukban sem kell lemondani a szórakozásról, mert a virtuális térben lesznek a koncertek, klipek, bejelentkezések.
20 már
Veszélyhelyzeti Alapot hozott létre a DE
A Debreceni Egyetem Szenátusa a héten elektronikus szavazáson döntött a koronavírus elleni hatékony fellépést biztosító Veszélyhelyzeti Alap létrehozásáról, melynek segítségével több száz millió forint áll rendelkezésre a rendkívüli járványügyi és ellátási kiadások finanszírozására.