Kapcsolat Nap a fogászoknál
A pandémiás időszak utáni fogászati ellátással összefüggő kérdésekkel foglalkoztak a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kerekasztal-beszélgetésén. A Kapcsolat Nap című fórumon a régióban dolgozó fogorvos főorvosok vitatkoztak az aktuális problémákról.
Doktoravató ünnepség az egyetemen
Több mint két év elteltével újra nyilvános esemény keretében, családtagok, rokonok, ismerősök jelenlétében avathatta új doktorait a Debreceni Egyetem. A szombaton rendezett ünnepségen adták át a habilitált doktori és Professzor Emeritus címeket is.
28 már
Kuratóriumi látogatás a FOK-on
Kihelyezett kuratóriumi üléssel egybekötött kari tanácsülés keretében ismerkedett a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kar oktatási és kutatási tevékenységével az intézmény fenntartói feladatait ellátó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány csütörtökön.
24 már
Fejlesztések a versenyképes felsőoktatásért
A fiatal kutatók támogatási rendszerének megerősítéséről állapodott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Doktoranduszok Országos Szövetségével a Debreceni Egyetemen. Az eseményen bemutatták az elmúlt 5 évben mintegy 8 milliárd forintból megvalósult infrastruktura-fejlesztéseket, és a jövőbeni lehetőségekről is beszélt Hankó Balázs helyettes államtitkár.
11 már
A márciusi ifjak hagyatéka
Március 15-e mindannyiunké, a nemzedékek közös ünnepe – hangsúlyozta Csernoch László rektorhelyettes a Debreceni Egyetem 1848/49-es forradalom és szabadságharc 174. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi megemlékezésén. A rendezvényen az intézmény csaknem száz dolgozója vehetett át elismerést.
07 már
Vége a látogatási tilalomnak
A Debreceni Egyetem Klinikai Központban feloldották a koronavírus-járvány miatt 2021. november 1-től bevezetett látogatási tilalmat.
07 már
Nem kell maszkot viselni az egyetemen
A járványügyi korlátozások március 7-i megszűnésével a Debreceni Egyetemen sem szükséges már maszkot viselni. Kivételt jelentenek azonban a DE betegellátási intézményei, ahol a dolgozóknak, hallgatóknak és betegeknek továbbra is kötelező a maszk.
04 már
A legjobban kutató fogorvoshallgatók
Ebben az évben a Debreceni Egyetem két fogorvoshallgatójának kutatását díjazta az intézmény Orvos- és Egészségtudományi Tudományos Diákköri Konferenciájának Fogorvostudományi Tagozata.
04 már
Pandémia és háború: a gazdaság kihívásai
A koronavírus-járvány okozta gazdasági, pénzügyi és biztonsági kihívások mellett az orosz-ukrán háborús helyzet következményeiről is szó volt azon a gazdasági konferencián, amelyet a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint a Kelet Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ tartott csütörtökön.
03 már
Változik az oltópont nyitvatartása
Március 7-től új rend szerint tart nyitva a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai oltópontja.