A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Megkezdődött a tanév
Szigorú járványügyi előírások mellett, normál munkarendben kezdődött meg az idei tanév a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeiben és szakképzőjében. Prevenciós intézkedési rendet vezettek be az iskolákban, amelyet folyamatosan a járványhelyzethez igazítanak.
Biztonságos visszatérés az egyetemre
A Debreceni Egyetem külföldi hallgatói közül kizárólag a tünetmentesen érkezők léphetnek be az országba, de két negatív PCR-teszt bemutatásáig valamennyiük számára kötelező a 14 napos járványügyi megfigyelés. A diákok egyetemi matricával is jelezhetik a karantént szomszédaik megnyugtatására.
12 aug
Felkészültek az új tanévre
A hagyományos képzési formában kezdi meg a 2020/2021-es tanévet a Debreceni Egyetem – jelentette ki Szilvássy Zoltán rektor. Az egyetemi vezető kifejtette: az intézmény mindent megtesz, hogy az aktuális járványügyi szabályok betartásával megelőzze a megbetegedések további terjedését.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
20 júl
Rendhagyó tanév a Fogorvostudományi Karon
A 2019/20-as tanév a hagyományos oktatási forma elmaradása ellenére, hallgatói és oktatói részről is pozitív visszajelzésekkel fejeződött be.
15 júl
Egyetemi dolgozói kitüntetések átadása
Rektori Elismerő Oklevél és Kiváló Dolgozó elismeréseket vett át karunk négy munkatársa 2020. július 15-én.
15 júl
Egyetemi dolgozókat tüntettek ki
Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Oklevél elismeréseket vettek át a Debreceni Egyetemi munkatársai szerdán az Aulában. A kitüntetéseket a hagyomány szerint a március 15-i ünnepségen adták volna át a díjazottaknak, idén azonban a járványügyi veszélyhelyzet miatt a megemlékezés elmaradt.
11 júl
Vége a rendkívüli tanévnek
A Debreceni Egyetem hallgatói rendhagyó helyszínen, a Nagyerdei Stadionban vehették át a diplomáikat július első két szombatján. A rendkívüli diplomaosztó második ünnepségén 9 kar végzősei dobhatták magasba sapkájukat.