Közeleg a Kutatók Éjszakája!
Négy megye, öt település, 200 program – ez a számok tükrében a Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen, amely idén már 15. alkalommal csatlakozik a rendezvénysorozathoz. A szeptember 30-ai programokra már lehet regisztrálni a https://kutatokejszakaja.hu/ weboldalon.
Jövő héttől kérhető az omikron elleni vakcina
Szeptember 19-től kedden és pénteken az eddigi oltóanyagok mellett az új, omikron vírusvariáns elleni vakcina is kérhető a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központ épületében működő oltóponton. A vakcina csak emlékeztető oltásként adható.
19 júl
Oltás kedden és pénteken
A koronavírus-fertőzésben érintettek számának emelkedése miatt az oltópontok július 19-től kedden és pénteken is nyitva tartanak. Az oltópontokon időpontfoglalás nélkül is beadják a koronavírus elleni vakcinát.
11 júl
Fogorvosdoktorokat avattak
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának végzősei szombaton vették át diplomájukat az intézmény Főépületének Díszudvarán. Az ünnepségen összesen százan kapták meg a doktori végzettség megszerzését igazoló oklevelet.
Oltás csak péntekenként
A járvány visszahúzódása és a magas átoltottság miatt a jövő héttől csak péntekenként lehet kérni a koronavírus elleni vakcinát a kórházi oltópontokon. Ennek megfelelően a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központ Bethlen utcai épületében működő oltópont is csak a pénteki napokon tart nyitva.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Hétvégén megkezdődnek a nyári diplomaosztó ünnepségek a Debreceni Egyetemen, csaknem négyezer végzős veheti át oklevelét a következő hetekben. Elsőként, június 17-én, pénteken 10 és 13 órai kezdettel a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatói veszik át oklevelüket a Főépület Díszudvarán.
Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Kapcsolat Nap a fogászoknál
A pandémiás időszak utáni fogászati ellátással összefüggő kérdésekkel foglalkoztak a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kerekasztal-beszélgetésén. A Kapcsolat Nap című fórumon a régióban dolgozó fogorvos főorvosok vitatkoztak az aktuális problémákról.
Doktoravató ünnepség az egyetemen
Több mint két év elteltével újra nyilvános esemény keretében, családtagok, rokonok, ismerősök jelenlétében avathatta új doktorait a Debreceni Egyetem. A szombaton rendezett ünnepségen adták át a habilitált doktori és Professzor Emeritus címeket is.
28 már
Kuratóriumi látogatás a FOK-on
Kihelyezett kuratóriumi üléssel egybekötött kari tanácsülés keretében ismerkedett a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kar oktatási és kutatási tevékenységével az intézmény fenntartói feladatait ellátó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány csütörtökön.