RUR-rangsor: élen az orvosképzésben
Legjobb hazai orvostudományi képzőhelyként a 228. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Round University Ranking orvostudományi rangsorában. Az intézmény több mint száz pozíciót lépett előre az elmúlt két évben a tematikus listán.
13 aug
A múlt fogászata
Fogászati relikviákból álló különleges gyűjteményt tekinthet meg az, aki a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, a Fogorvostudományi Kar épületében jár. A legérdekesebb tárgyak között ezüstből és elefántcsontból készült fogvájók is vannak.
12 júl
Megtartották az utolsó tanévzárót
Idei harmadik, egyben utolsó tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Szombaton az Egészségügyi-, a Fogorvostudományi-, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai-, a Gyógyszerésztudományi-, a Műszaki-, valamint a Népegészségügyi Kar végzősei búcsúztak.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
Költözik a Sürgősségi Klinika
Péntektől új helyen működik tovább a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sürgősségi Klinikája. A betegellátó tevékenység a volt 1. számú Sebészeti Klinika épületében folytatódik június 25-től. A betegek tájékozódását információs táblák segítik.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
Új doktorok a Debreceni Egyetemen
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Önkéntes segítség az egyetemtől
A koronavírus-járvány kezdete óta a Debreceni Egyetem csaknem 1350 hallgatója vett részt valamilyen formában a járvány elleni védekezésben. Az önkéntes fiatalok a szűrésben, oltásban, ápolási és adminisztrációs feladatokban is folyamatosan segítik az egészségügyi dolgozók munkáját.
Elnöki interjú a DTV-ben
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke a Debrecen Televízió Közügy című műsorának vendége volt. A professzor a COVID elleni védekezésről, az oltási tevékenységről és a poszt-COVID ellátásról is beszélt a csütörtöki adásban.