Újabb védőfelszerelések az egyetemnek

2020. április 17. - 14:36
Folyamatosan érkeznek a szállítmányok a Debreceni Egyetemre. Péntek délelőtt több ezer maszkot, kesztyűt és védőruhát szállítottak az intézmény központi raktárába. A védőfelszereléseket a klinikák és az egyetemi kórház orvosai, egészségügyi dolgozói kapják meg.

Az egyetemi raktárban elhelyezett 9 raklapnyi védőfelszerelés a Kínából Magyarországra érkezett szállítmány része. A dobozokban többek között orvosi-, illetve FFP2-es maszkok, arcvédők, vizsgálókesztyűk és egyszer használatos overálok voltak.

A védőfelszereléseket a Klinikai Központ klinikáira illetve a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba szállítják majd.

Pénteken 17 fővárosi és 43 vidéki kórházba szállították ki azokat - az összesen 53,4 tonnányi - egyéni védőfelszereléseket, amelyeket előző nap Pekingből öt Wizz Air járattal hoztak Magyarországra - hangzott el a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatón.

Sajtóiroda - CzA