12 jan
XXI. századi fogorvosképzés
A hallgatói létszámhoz arányaiban jól illeszkedő minősített oktatói létszámnak és a kiváló infrastrukturális környezetnek, eszközparknak köszönhetően mind az elméleti mind a gyakorlati tudás megszerzéséhez megfelelő körülmények biztosítottak a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karára érkezők számára.
03 jan
Januári oltási akciók
Az eddigi akciók sikere és az omikron vírusvariáns magyarországi megjelenése miatt januárban több oltási akció lesz a kórházi oltópontokon és a járási székhelyek szakrendelőiben. A kijelölt napokon előzetes időpontfoglalás nélkül lehet kérni a koronavírus elleni vakcinát.
Második körös oltás a gyerekeknek
Kijelölte az 5-11 éves korosztály második körös, azaz ismétlő oltásának helyszínét a Debreceni Egyetem Klinikai Központja.
Változás az oltóponton
Az új év első munkanapjától változik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában működő oltópont nyitva tartása.
Elkezdődött az 5-11 évesek oltása
Újabb mérföldkőhöz érkezett a magyar oltási folyamat: megkezdődött az 5-11 év közötti korosztály oltása - mondta György István államtitkár szerdán a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, ahol két oltóhelyen várják a gyerekeket, előzetes regisztráció és időpontfoglalás után.
Itt a vizsgaidőszak
A Debreceni Egyetem csaknem 30 ezer magyar és külföldi diákja számára kezdődött meg a vizsgaidőszak, amikor valamennyi, az intézmény 14 karán tanuló hallgató számot adhat az őszi félév alatt megszerzett tudásáról.
Felelősséggel egymásért
A Debreceni Egyetem a dolgozói és hallgatói átoltottságban, valamint a fertőzöttségi mutatók arányában is kiemelkedően jó helyzetben van egy november végi belső felmérés szerint. A dolgozók több mint 92 százaléka rendelkezik a koronavírus elleni oltással, sokan már a harmadik vakcinát is megkapták.
Folytatódik az oltási akcióhét
Meghosszabbították az oltási akcióhetet, így december 5-ig időpontfoglalás nélkül is kérhető a koronavírus elleni vakcina. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központjában az oltási akció első hetében több mint 21 ezren kapták meg a vakcinát, a legtöbben a harmadik dózist.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.