Folytatódik az oltási akcióhét
Meghosszabbították az oltási akcióhetet, így december 5-ig időpontfoglalás nélkül is kérhető a koronavírus elleni vakcina. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Járóbeteg Szakellátási Központjában az oltási akció első hetében több mint 21 ezren kapták meg a vakcinát, a legtöbben a harmadik dózist.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.
Új oltóhelyek a Klinikai Központban
November 11-től több új oltóhely működik a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában. Az oltóhelyek kialakítására azért volt szükség, mert egyre többen kérik a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető védőoltást.
Változik a sürgősségi ellátás
November 8-tól a területi ellátási elv helyett a betegek panaszai, tünetei alapján határozzák meg a betegellátás és a gyógykezelés helyét a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A sürgősségi betegellátás rendjének módosítását a romló járványhelyzet tette szükségessé.
Látogatási tilalom
A romló járványhelyzet miatt október 26-tól látogatási tilalmat rendeltek el a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A gyerekek, a szülő nők és a súlyos állapotú betegek azonban továbbra is fogadhatnak látogatót, a szigorú szabályok betartásával.
COVID-19: újabb óvintézkedések
A koronavírus terjedésének lassítására november 2-tól, keddtől újabb óvintézkedéseket vezetnek be a Debreceni Egyetemen. A maszkviselés és kézfertőtlenítés mellett az egyetemi vezetés arra kéri a munkatársakat, hogy a megbeszéléseket lehetőség szerint online tartsák.
Tisztelet a névadónak
A Debreceni Egyetem pénteken megemlékezéssel és koszorúzással tisztelgett egykori névadója, a néhai miniszterelnök, gróf Tisza István előtt, halálának 103. évfordulóján. Az alkalomból az intézmény egy könyvet is megjelentetett a politikus életéről, tevékenységéről.