Vendég orvoskolléga Kínából

2018. január 16. - 11:30

Az előző évekhez hasonlóan a Debreceni Egyetem ismét felkérést kapott a kínai kormány részéről egy újabb három hónapos speciális képzés megszervezésére, mely során 2017. október 20. és 2018. január 16. között a Fogorvostudományi Kar vendége volt Dr. Tian Jialing kínai orvos kolléga. A doktornő tanulmányútja során a saját szakterületéhez kapcsolódóan ismerkedett intézményünk szervezeti működésével és a nálunk végzett kezelésekkel. A többnyire az Arc-, Állcsont és Szájsebészeti Tanszéken illetve a Fogszabályozási Tanszéken tett látogatásai alkalmával Dr. Tian Jialing, mint megfigyelő szerzett tapasztalatokat az európai fogászati és szájsebészeti beavatkozásokkal kapcsolatban.
A kínai kormány kiemelt partnerei közé tartozik a Debreceni Egyetem mellett a UC Davis Medical Center az Egyesült Államokban, illetve a Manchester Royal Hospital az Egyesült Királyságban.

Dr. Tian Jialing és Dr. Hegedűs Csaba

Dr. Tian Jialing Dr. Redl Pállal a Szájsebészet Ambulancián