15. ECERS konferencia

2017, július 23 - 08:52

Az Európai Kerámiai Társaság (European Ceramic Society, ECERS) 2017. július 9-13. között a Budapesti Kongresszusi Központban tartotta 15. tudományos konferenciáját. Ez volt az az első olyan alkalom, amikor a konferenciát két tagállam - a Török és a Magyar Szilikátipari Tudományos  Egyesület - közösen szervezte.

Az Európai Kerámiai Társaságnak 24 európai országban és 3 társult országában több mint 2000 tagja van. Az ECERS célja, hogy összehangolja és elősegítse a kerámia kutatását, főként a tagok, kutatóintézetek, tudományos testületek, illetve a kormányok és egyéb szervek, valamint az Európai Közösség Bizottsága között.

A minden második évben megrendezett konferencia kitűnő helyszínt biztosít a kutatóknak, egyetemi hallgatóknak valamint ipari szakembereknek, hogy megismerkedhessenek a nemzetközi kerámiatudomány és technológiák legújabb eredményeivel és legelismertebb szaktekintélyeivel. A szponzoroknak pedig lehetősége nyílik, hogy találkozzanak a már meglévő valamint potenciális új ügyfeleikkel és bemutassák, megismertessék új termékeiket és fejlesztéseiket.

Az első ECERS konferenciát 1989-ben rendezték meg. Az ezt követő években az egyre gyarapodó számú tagállamok révén az ECERS konferenciái globális eseménnyé alakultak.

Az idei kongresszus 6 tudományos téma köré szerveződött, amelyek központjában a fogászatban használt kerámiák álltak.

Ebben az évben több mint 50 országból, mintegy 800 résztvevő volt jelen a tudományos előadásokon és a hozzájuk kapcsolódó programokon. A konferencián 90 meghívott előadó tartotta meg beszámolóját és 330 posztert tekinthettek meg az érdeklődők.

Dr. Hegedűs Csaba egyetemi tanár, „Bioactive ceramics for dentistry” címmel tartotta meg tudományos előadását.

Az Európai Kerámiai Társaság (European Ceramic Society, ECERS) a Budapesti Kongresszusi Központban tartotta 15. tudományos konferenciáját

Prof. Yoshio Sakka (National Institute for Materials Science), Prof. Dr. José Maria Ferreira (University of Aveiro, Campus Santiago), Prof. Masahiro Yoshimura (National Cheng Kung University) és Prof. Dr. Hegedűs Csaba egyetemi tanár dékán az ECERS Konferencián