Tajvani vendégek a FOK-on

2017, június 23 - 09:29

A Tajvani Nemzeti Kutatási Tanács - Magyar Tudományos Akadémia kétoldalú mobilitási pályázat "Fogászati implantátum kutatási csereprogram Tajvan és Magyarország között" keretében 2017. június 18-23. között karunk vendége volt a Chung Shan Medical University három oktatója.

Prof. Shinn-Jyh Ding már több alkalommal tett látogatást a Debreceni Egyetemen, két munkatársa viszont Ms. I-Ting Wu és Prof. Chun-Cheng Chen - először jártak nálunk.

Tajvani együttműködésünk alapja implantátumokhoz használható összetételű, megfelelően előkezelt titán lapok felületének módosítása kalcium ionokkal.

Vendégeink az ATOMKI-ban lett látogatásuk után Dr. Hegedűs Viktória és Dr. Bakó József kíséretében megtekintették a Fogorvostudományi Kar rendelőit, röntgen egységeit. Dr. Nagy László bemutatta a ZEISS mikroszkópot, Medgyesi Gergely fogtechnikus-okató pedig a FOK-on használt CAD-CAM számítógéppel vezérelt fogászati-fogtechnikai folyamatokkal és programokkal, ismertette meg látogatóinkat. Ezután következett Bioanyagtani Kutatólaboratórium, ahol vendégprofesszoraink a kutatólabor munkatársaival eszmét cseréltek a közös projektekről és a karunkon alkalmazott vizsgálati eljárások tekintetében tájékozódtak. Ezt követően megtekintették a FOK új könyvtárát, valamint a múzeumát.

Nagy sikert aratott tajvani vendégeink körében a Hortobágy nevezetességeinek megtekintése is. Különleges látványt nyújtott számukra a puszta, a csikósok lovasbemutatója és a magyar ételek különösen ízlettek látogatóinknak.

A Chung Shan Medical University oktatóival ápolt szakmai kapcsolatunkat tovább erősítette Prof. Shinn-Jyh Ding, Ms. I-Ting Wu és Prof. Chun-Cheng Chen karunkon tett látogatása, mely hozzájárul a két egyetem közötti gyümölcsöző szakmai kapcsolat fenntartásához.

Prof. Shinn-Jyh Ding, Ms. I-Ting Wu, Prof. Chun-Cheng Chen Prof. Dr. Hegedűs Csaba dékán és Dr. Hegedűs Viktória tanársegéd

Dr. Nagy László a ZEISS mikroszkóppal kapcsolatos tapasztalatairól beszélget a Chung Shan Medical University oktatóival

A FOK Bioanyagtani Kutatólaboratóriumában

Medgyesi Gergely a CAD-CAM számítógéppel vezérelt fogászati-fogtechnikai folyamatokat szemlélteti